مقایسه mdf

مقايسه  MDF  و Letron با چوب طبيعي:

به دنبال ورود  MDF  و لترون به صنعت چوب ، تحولي شگرف در اين صنعت به وجود آمد که توانست صنعت چوب را از ورطه سنتي و محدوديتهاي فراوان رهايي بخشيده و وارد دنياي صنعتي و مدرن ، همراه با کيفيت بالاتر ، گرداند.در اينجا به بيان مختصري از خصوصيات لترون و  MDF  در مقايسه با چوب طبيعي مي پردازيم:

۱ ) مصنوعات چوبي ساخته شده مي بايستي رنگ آميزي شده و هزينه ها و دشواريهايي را جهت محافظت سطح آنها مي بايستي متحمل شد.در فرايند رنگ آميزي نيز مواد شيميايي بر بافت طبيعي چوب اثرات مخربي داشته و بعد از مدتي نيز رنگ قسمتهاي مربوط به مفاصل و اتصالات به صورت لايه لايه خرد شده و يا بلند مي شود.نور مستقيم خورشيد نيز تاثيرات نامطلوبي بر سطوح چوبي خواهد داشت.در صورتي که لترون و ام دي اف نيازي به رنگ آميزي نداشته و داري سطوح لعابي يا لامينت هستند که در برابر سايش ، برخورد و نور آفتاب و … مقاومتر هستند.

۲ ) مصنوعات  MDF  و لترون به صورت اجزاي قابل مونتاژ و قابل تفکيک ساخته مي شوند و همين امر سهولت در جابجايي و محافظت آسانتر را در هنگام حمل ، پديد مي آورد. در صورتي که در مصنوعات چوبي ، اين امر با سادگي ميسر نبوده و معايبي را به همراه دارد.

۳ ) پروفيلهاي MDF و لترون در سطوح مختلفي از مقاطع ساخته شده و مي تواند در هر مرحله از ساخت ، متناسب با نوع محصول تغيير کند. حال آنکه در فرآيند تغيير مقاطع چوب طبيعي و برشهاي مقطعي ، سختيها و موانع بيشتري وجود دارد و مستلزم زمان و هزينه بيشتري است .

نوشتهٔ پیشین
خصوصیات فیزیکی و مکانیکیmdf
نوشتهٔ بعدی
اصول نگهداری از تجهیزات کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پربازدید ها

فهرست